Şenay GEZERGEN

Eğitmen/Danışman

Şenay GEZERGEN, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde çift anadal eğitimi görerek, 2005 yılında İşletme Bölümü’nü “Üniversite Birincisi” ve 2006 yılında Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü “Yüksek Onur Öğrencisi” ünvanı ile tamamlamıştır. Kariyer hayatına Proje Asistanı olarak başlayarak, enerji, telekom ve sigorta gibi farklı sektörlerde “İş Analisti”, “Proje Yöneticisi”, “Proje Yönetim Ofisi Koordinatörü” gibi kritik proje rolleri üstlenmiştir. “Dönüşüm, Altyapı Değişim, Süreç İyileştirme, İş Geliştirme, Compliance” temelli projelerde çalışmıştır.

2009 yılında PMP sertifikasını alarak Türkiye’nin “En Genç PMP” ünvanını almıştır. 2009-2011 döneminde PMI Türkiye’de “Event Management Director” olarak, çok sayıda proje yönetim semineri düzenlemiştir. Ayrıca PMBOK Guide ve PMP sınavının Türkçeleştirilmesi projelerinde çalışmıştır.

2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi ve Çanakkale Üniversitesi’nde proje yönetimi konusunda eğitim ve seminerler vermeye başlamıştır. Turkcell Akademi’de Proje Yönetimi, iş analizi ve ITIL eğitmenliği yapmıştır. Eğitim şirketlerinde eğitmen ve danışman olarak yarı zamanlı çalışmıştır.

2015 yılı itibarı ile iş birlikteliklerini artırarak, Türkiye’nin önde gelen şirketlerine proje yönetimi, IT yönetimi, iş analizi  konularında eğitim ve danışmanlık desteği vermektedir. Telekom, enerji, bankacılık, sigorta, üretim başta olmak üzere birçok sektör tecrübesine sahiptir. PMP hazırlık, Ms Project, Scrum, Çevik Proje Yönetimi, İş Analizi ve ITIL en yoğun eğitim verdiği alanlardır.

Eğitimlerinde uygulamalara ve interaktiviteye önem veren eğitmenimiz, öğrenmenin ancak keyifli ortamlarda gerçekleşebileceğine olan inancı ve beyne kodlama tekniklerine hakimiyeti ile eğitimlerinde fark yaratmaktadır.

Kişisel gelişim alanlarında eğitim ve danışmanlık faaliyetlerini sürdürmekte çeşitli platformlarda konuşmacı ve moderatör olarak görev almaktadır.