Merve Zeynep ALTUĞ

Eğitim Koordinatörü/Stajyer Eğitmen

Merve Zeynep ALTUĞ, Karabük Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2018 yılında onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Karabük Üniversitesi Endüstri .Mühendisliği Seminer Günleri’nde “Bir İşletme için AHP Ve Electre Yöntemleri İle Fason İşletme Seçimi” başlıklı projeyi sunmuştur. Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Proje süreç analizi üzerine tez çalışması devam etmektedir.

İzge Yazılım Eğitim Danışmanlık LTD. ŞTİ.’de yazılım uzmanı ve eğitim koordinatörü olarak görev aldığı süre boyunca müşteri taleplerine daha hızlı ve efektif cevap verebilmek, müşteriye daha iyi bir deneyim sunmak ve kişisel mühendislik becerilerimi daha üst düzeye çıkarmak adına proje yönetimi, iş analizi ve çevik proje yönetimi eğitimlerini almıştır. Bu eğitimlerin çıktılarını müşterilerle  yapılan projelere başarıyla implemente etmiştir. Burada çalıştığı süre boyunca şirket ürünlerinden biri olan A’bra Spectra Proje Yönetimi aracı hakkında detaylı analizler ve çalışmalar yapmıştır.

Bu analizler ve çalışmalar süreç analizi, yazılım analizi, ihtiyaç analizi, paydaş analizi ve test analizini kapsamaktadır. Yapılan bu analizlerde müşterilerle, paydaşlarla ve yazılım ekibiyle birebir çalışarak iş süreçlerini analiz etme, yorumlama, değerlendirme, geliştirme imkanı bulmuştur.

Bu projeler ve çalışmalar boyunca A’bra Spectra  ve diğer proje yönetimi araçları üzerinde çalışarak, proje yönetiminin kapsadığı analizlerde, proje yönetimi araçları ve zaman yönetimi konusunda kendini geliştirmiştir.

Haziran 2022 tarihinden bu yana Arge Grup Danışmanlık şirketinde eğitim koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir. Eğitimlerin planlanması, kurum ve katılımcıların bilgilendirilmesi, eğitim organizasyonun yapılması ve takibi, eğitim sürecinin düzenli takibi ve yönetimi, eğitim sonu kapanış faaliyetlerinde görev almaktadır. Eğitim içerik hazırlıklarına destek vermektedir.

Stajyer eğitmen olarak eğitimlerde yer almaktadır. Yürütmekte olunan yazılım projelerinde gereksinim yönetiminden sorumlu proje uzmanı ve iş analisti olarak görev almaktadır.

Çevik(agile), iş analizi ve proje yönetimi konularında eğitimler almıştır.