Proje Yönetimi ve PMI-CAPM Hazırlık Eğitimi

Eğitim Süresi

4 Gün

Açık / Kapalı (Kurumsal) Grup

Açık / Kapalı (kurumsal) grup

Kimler Katılmalı?

 • Proje yönetimi kurumsal olgunluğunu geliştirmek niyetindeyseniz ve proje yönetiminde yer alan personelinizin, takımınızın gelişmesini hedefliyorsanız veya PMI – CAPM® sınavına hazırlanıyorsanız bu eğitim size uygun olacaktır.

Bu eğitim,

CAPM sertifikasyon sınav hazırlığı konusunda, sağladığımız 4 günlük eğitimimiz:

PMI®’ın CAPM® sınavını almak için gerekli kıldığı ön koşulu sağlamanın yanı sıra, proje fikrinin ortaya çıkışından, proje sonucunun elde edilmesine kadar, tüm proje yönetimine dair gerçekleştirilmesi gerekenler PMI® standartları çerçevesinde anlatılmaktadır. Eğitimler 4 gün sürmektedir. Detaylı eğitim içeriğimizi “Eğitim İçeriği” sayfasında bulabilirsiniz.

Eğitimlerimiz, Temmuz 2023 itibariyle güncellenen sınav içeriğine uygundur ve PMI® tarafından hazırlanmış eğitim içeriğine göre düzenlenmiştir.

Sınavda soru dağılımı aşağıdaki konulardan oluşmaktadır.

 • Proje Yönetimi Temelleri ve Temel Kavramlar – %36
 • Çevik Çerçeveler/Metodolojiler – %20
 • İş Analizi Çerçeveleri %27
 • Tahmine Dayalı/Plan Tabanlı Metodolojiler %17

Eğitim Kazanımları?

 • Tüm takımınızın, iç ve dış proje paydaşlarınızın aynı dili konuşmasını sağlar.
 • Edinilen bilgiler uygulandığında, proje başlatma, yapma, yönetme tecrübeniz artar ve verimli ve kaliteli iş süreçlerinizin oluşmasına zemin hazırlar.
 • Projelerin başarıyla yönetilme ve tamamlanma imkânı ve ihtimali artar.
 • Proje yönetim olgunluğunda artış sağlanır.
 • Projenin, değişiklikler de dahil olmak üzere tüm ihtiyaçlarına atik ve yerinde cevap verebilir duruma gelmenize yardımcı olur.
 • Projelerinizde israf oranını azaltmak ve proje başarınızı artırmada, proje yönetimi, iş analizi yaklaşımları ve hibrit yöntemlerin kullanılmasının ve dijitalleşmenin devreye alınmasının israfı ne kadar azalttığı ve projeleri ne kadar etkin hale getirdiği kaçınılmaz bir gerçektir.

Eğitim Dokümanları?

Katılımcılara eğitimde kullanılan sunum, 400 soruluk set ve proje yönetimi şablonları ulaştırılmaktadır.

CAPM® SINAV GÜNCELLEMESİ HAKKINDA

Proje yönetimindeki değişimler, çevik yaklaşımların daha fazla kullanılması ve projelerde iş analizinin yadsınamaz önemi artık CAPM®️ sınavına da yansımıştır. Yeni sınav içeriğiyle beraber CAPM®️ sertifikası proje yönetimi dünyasının beklenti ve ihtiyaçlarına daha uygun hale gelmiştir. Kariyerinizin neresinde olursanız olun, Certified Associate in Project Management (CAPM) ®️ sizi öne çıkaracak, güvenilirliğinizi ve etkinliğinizi artıracaktır.

PMI®️’ın 2015 Pulse of the Profession ®️ raporunda da belirttiği gibi, standartlaştırılmış uygulamalara sahip organizasyonlar daha iyi sonuçlar elde etmektedir. CAPM ®️, mesleğin önde gelen küresel standardı hakkındaki bilginizi tanıdığından, işverenlerin gözünde öne çıkacak ve ilerlemeye hazır olacaksınız.

CAPM®, iş piyasasında sizi ayırt edecek ve proje ekipleri üzerinde veya onlarla birlikte çalışarak güvenilirliğinizi ve etkinliğinizi artıracak bir sertifikadır.

CAPM® sertifikası, gelecekte gireceğiniz PMP® sertifikasının 35 saatlik ön koşul eğitimi yerine sayılır. Sertifikanız olduğunda, yeterli deneyimi de sağladığınızda PMP® sınavına istediğiniz zaman girebilirsiniz.

CAPM ® sertifikasyon sınavı 150 sorudan oluşmakta ve 3 saat sürmektedir. CAPM® sertifikasyon sınavı gerekliliklerini https://www.pmi.org/certifications/certified-associate-capm  bağlantısından inceleyebilirsiniz.