PMP® Sınavı
Yol Haritası

PMP Sınavı Hazırlık

1. Her şeyden önce, sınavdaki sorularla çok yakın olduğu, sınava giren arkadaşlarımız tarafından bildirilen Cloned Questions (Klonlanmış sorular) göz atın. Böylece konu çalışırken hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiği ortaya çıkar. DİKKAT: çözün demiyoruz, sadece sorular hakkında bilginiz olsun, çalışmanızı bu doğrultuda yapın.

2. Eğitim sırasında biz sizlerin genel bilgi edinmesine ve sınav zihin yapısını edinmenize öncelik veririz. Eğitim sunumlarındaki pek çok bilgiyi hap şeklinde iletiriz. Bu yüzden eğitim sunumlarınızın ve PMI Training Platform üzerinde bulunan el kitabınızın (Student Manual) üzerinden dikkatlice geçin.

3. Bu esnada, piyasada sınava uygun olduklarını anladığımız bazı açık kaynak sorularla pekiştirme yapabilirsiniz. Örneğin şu video soru serileri:

https://www.youtube.com/watch?v=C3NyDsl9-xk

Ancak eğer eğitim bilgi kaynaklarınızla çakışan soru olursa, eğitim bilgi kaynaklarınızın öncelikli olduğunu hatırlatırız.

4. Cloned questions’ı mutlaka, cevabınızın üzerinden giderek, her sorunun mantığını anlayarak çalışın. Sınav için en önemli kaynaklar olan PMBOK Guide v6, PMBOK Guide v7 ve Agile Practice Guide’ın üzerinden hızlıca geçin. Bu kaynaklardaki bilgiler size yabancı değil, sunum ve Student Manual’ınızdaki bilgiler bu kaynaklardan besleniyor, ancak kaynakların kendisinde bilginin ele alınış şekline göz atmanızda / aşikar olmanızda fayda var.

5. PMSpeed üzerinde bulunan 1000 adet Türkçe ve İngilizce soruyu çözerek konuları pekiştirin ve 100’er sorudan oluşan deneme sınavlarını sistemdeki süreye uyarak çözün. Daha fazla soru çözme ihtiyacınız olduğunda farklı kaynaklara yönelin.

6. İnternet ortamında eski versiyonlardan binlerce PMP sorusu karşınıza çıkabilir.

DİKKAT: Eski versiyonların hepsi sizi yanıltacaktır. Kaynağınızın yeni sınav sistemiyle uyumlu olduğundan emin olun. Yeni sınava uyumlu olduğunu bildiren kaynaklar bulduğunuzda, sorulardan emin olmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Daha fazla öğrenme ve keyifli bir deneyim için eğitim takvimimize göz atmayı unutmayın. Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Sizlerle bir araya gelmek ve birlikte daha fazla öğrenmek için sabırsızlanıyoruz.

Bizimle iletişime geçmeyin unutmayın: https://www.argegrupdanismanlik.com.tr/iletisim/

Katılımcı görüşlerimiz için: https://www.argegrupdanismanlik.com.tr/ne-dediler/

PMSpeed soru simülatörümüz için: www.pmspeed.com

#riskyönetimi #projectmanagement #projeyönetimi #işanalisti #businessanalysis #çevikprojeyönetimi #işanalizi #projectmanager #agile #agileprojectmanagement #pmp #projeyonetimi  #pmicertification #pmpcertification