PMP Sınav Deneyimi – Bahar Eroğlu

PMP Hazırlık Eğitimi katılımcılarımızdan Bahar Eroğlu’nu başarıyla PMP sertifikasını aldığı için tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. PMP online sınav olarak evde sınav alırken karşılaştığı adımlarla ilgili bilgi metnini aşağıda bulabilirsiniz. Sınava girecek tüm katılımcılarımıza şimdiden başarılar dileriz.

Bahar Hanım’ın sınava hazırlanırken kullandığı kaynaklarla ilgili görüşlerine buradan ulaşabilirsiniz.

PMP Online Sınav deneyimi:

  • PMI Yardım

PMI sayfasına log-in seklinde giriş yapıldığında, sağ alt köşede 24 saat hizmet veren PMI yardım kısmı var. Bu kısım cok işe yarıyor. Her soruya oldukça hızlı şekilde chat ile veya telefon ile yanıt veriyorlar. Buradan PMI iletişim sayfasına gidebilirsiniz.

PMP Sınavı

  • Google Chrome Gizli Sekme Kullanımı

Sınava giriş için gönderilen son mailde « system test » ve « exam check-in » adlı iki link bulunuyor. Bu linklerden ilkini «test your system» sınava girmeden bir iki gün önce sisteminizi test etmeniz için kullanmanız gerekiyor. Bu test iki şekilde yapılabiliyor; anonim veya login yani giriş yapılarak. Eğer sistem testi giriş yapmadan anonim şekilde yapılırsa, PMI sizin sisteminizin çalışıyor olup olmadığı bilgisini, yani sistem test sonucunuzu görmüyor.

O yüzden mutlaka bu linklere tıkladıktan sonra login yani giriş yapmalısınız.

PMP Sınavı

Eğer google chrome kullanıyorsanız giriş mümkün olmayabilir. Google chrome kullanıcıları bu linkleri mutlaka gizli sekme penceresinde açmalılar.

PMP Sınavı

  • Sınav Ortamının Fotoğraf Çekimi

Sınava giriş yapılırken, sınava evden giren adayların bulundukları odanın fotoğrafları isteniyor. Bu fotoğrafların dikey değil mutlaka yatay çekilmesi gerekiyor. O yüzden fotoğrafı çektiğiniz cihazın (cep telefonu veya laptop, ipad vs.) ekranı yan döndürme özelliğinin açık olması gerekiyor. Ekran yan dönmediği taktirde PMI fotoğraf uygulaması devam etmiyor ve dikey fotoğraf çekimine izin vermiyor.

Daha fazla öğrenme ve keyifli bir deneyim için eğitim takvimimize göz atmayı unutmayın. Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Sizlerle bir araya gelmek ve birlikte daha fazla öğrenmek için sabırsızlanıyoruz. Bizimle iletişime geçmeyin unutmayın: info@argegrupdanismanlik.com.tr

#riskyönetimi #projectmanagement #projeyönetimi #işanalisti #businessanalysis #çevikprojeyönetimi #işanalizi #projectmanager #agile #agileprojectmanagement #pmp #projeyonetimi  #pmicertification #pmpcertification